Barevný a originální – POP ART!

Barevný a originální - POP ART!

Pop Art je umělecký směr, který se objevil v polovině 50. let ve Velké Británii a koncem 50. let v USA. Šlo o jedinečné tradiční umění skloubené s populárními styly, jako je reklama, noviny, atd. Pop Art je provokativní a odvážný, silný a barevný interiérový styl, s plakáty Marilyn Monroe, zářivými barvami a hromadou dekorací.

Odstín W11-1 podle barevného vzorníku HGMIX.

Tento styl je skandální a energický; neřídí se žádnými pravidly a získá si vás svou jedinečností. Je to skvělá volba pro odvážné, záhadné a elegantní jedince, protože poskytuje skvělý způsob, jak kombinovat odvážné barvy a kontrasty, které vyniknou napříč všemi místnostmi. Jde o zábavný styl interiérových barev a designu, který se zaměřuje na populární kulturu; vyznačuje se odvážnými barvami, jasnými pohyby a výraznými znaky. Je to trend, který chce být nepřehlédnutelný. Existuje spousta způsobů a technik používaných těmi, kdo chtějí téma Pop artu vnést i do svých domovů.

Odstín Y01-6 podle barevného vzorníku HGMIX

Konečný vzhled vypilujete několika neobvyklými kousky nábytku, které prostředí dodají šmrnc. Jde o interiérový design s duší, protože každý kousek má svou vlastní historii. Musíte dávat pozor na to, abyste to nepřehnali, protože pak snadno dosáhnete zcela opačného efektu, a všechno bude působit velmi kýčovitě.

Ze všech stylů můžeme právě zde najít tu nejpestřejší paletu barev, která se vyznačuje výraznými odstíny.

Zásady dekorování

Často se vyznačuje jasnými barvami a pestrými obrázky. Barva stěn se různí – od žluté po růžovou a červenou, od modré k šedé – neexistují vlastně žádné hranice. Často se kombinují dvě kontrastní barvy.

Odstín R24-7 a G12-7 podle barevného vzorníku HGMIX.

Odstín N12-7 podle barevného vzorníku HGMIX.

Nábytek je jedinečný, futuristicky tvořený plastem a s mnoha prvky z 60. let. Interiér je jasný, občas až kýčovitý, odvážný a inovativní. Plakáty a nátěry ve stylu Andyho Warhola a Roye Lichtensteina jsou téměř povinnou součástí. Linie pohovek jsou půlkruhové, jasná kuchyňská linka a originální postel v ložnici interiéru dodávají individualitu.

Odstín N07-1 podle barevného vzorníku HGMIX.

„Život pod duhou“ – toto heslo by mohlo adekvátně vystihnout jasně zbarvené interiérové expozice tvořené plastem, syntetickými vlákny, funkčními objekty s atraktivním designem, opakujícími se doplňky, plakáty a levnými populárními suvenýry. Zde je pár tipů, jak co nejlépe napodobit efekt Pop Artu:

1. Na různých místech jsou umístěny identické předměty různých velikostí.

2. Doprostřed místnosti můžete umístit velkou fotografii s obrázky známých osob či produktů (Che Guevara, Coca-Cola či Marilyn Monroe).

3. Nejvíce neutrální částí celé kompozice je podlaha. Najít můžeme výrazné koberce s logem známých společností (nebo koberec s jemnou barvou s chaotickým vzorem), obkladačky s rozpoznatelnými a opakujícími se vzory.

4. Nábytek má jasnou barvu a atraktivní vzory, je futuristický a vyniká neobvyklými tvary. Nalezneme též lesklé povrchy či plastiky.

5. Optimálního barevného oddělení stěn dosáhnete, pokud ponecháte jednu stěnu smetanově bílou nebo béžovou, kterou zdobí např. zrcadlo neobvyklého tvaru či fotografie a ostatní stěny jsou v jemných tónech – musíte však dbát na to, aby vzájemně ladily.

6. Doplňky jsou vyrobeny z plastu či chromu, ale vždy se pyšní zábavnými tvary – např. ve tvaru ženské postavy nebo komixových hrdinů.

V tomto stylu je paleta barev opravdu široká. Musíme si tedy vybrat ze dvou kontrastních barev, které můžeme zklidnit neutrálními barvami a tím dosáhnout kýženého efektu překvapení. Vzorník barev HGMIX dozajista nabízí všechny odstíny – zvolte si jednoduše takový, který se vám bude nejvíce líbit.

Tipy a triky

Často kladené otázky