Chtěl bych natřít staré železné zábradlí na balkóně. Aktuální barva je černá a odlupuje se, a na některých místech zábradlí je také rez. Chtěl bych se zeptat, jak zábradlí připravit pro natírání, a který systém použít, aby zábradlí zůstalo pěkné a dlouhodobě chráněné. Také by mne zajímalo, zda nabízíte i ekologicky šetrné barvy.

Pro dobrou a dlouhodobou ochranu je velmi důležitá příprava podkladu. Vzhledem ke skutečnosti, že se barva odlupuje, předpokládáme, že je nátěr vážně poškozený. Odstraňte rez a špatně přilnavé částečky obroušením povrchu, a odstraňte mastnotu a další nečistoty pomocí NITRO ředidla.

Pokud odstraňujete rez pomocí chemických čistidel na bázi fosforu, musíte povrch důkladně opláchnout vodou a osušit, a teprve poté začít nanášet základní barvu na železo.

Ochrana zábradlí pomocí nátěrů na bázi rozpouštědel TESSAROL.
Když je povrch připravený, naneste 2 vrstvy TESSAROL základní barvy na železo, která povrch ochrání před korozí. Můžete vybírat ze tří odstínů (rezavě červená, šedá, bílá). Pokračujte nanesením 2 vrstev TESSAROL email professional (bílý) nebo TESSAROL emailu v požadovaném odstínu. Další jednotlivé vrstvy nátěru byste měli nanášet po uplynutí jednoho dne. Nátěry lze nanášet štětcem, válečkem, nebo stříkáním.

Ochrana zábradlí pomocí ekologicky šetrných akrylátových barev TESSAROL
Když je povrch připravený, naneste 2 vrstvy TESSAROL akrylátové základní barvy na železo, která železo ochrání před korozí. Je k dispozici v odstínu rezavě červené. Poté naneste 2 vrstvy TESSAROL akrylátový email ve zvoleném barevném odstínu.
Další jednotlivé vrstvy nátěru byste měli nanášet po uplynutí 8-10 hodin. Teplota okolí nátěru a předmětu musí být alespoň 8 °C. Nátěry lze nanášet štětcem, válečkem, nebo stříkáním. V případě potřeby řeďte vodou.

Všeobecně platí, že nátěry na bázi rozpouštědel poskytují železným předmětům nadměrně vystaveným vlivům počasí lepší ochranu.

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

Tipy a triky

Často kladené otázky

  Rychlý kontakt

  Otevírací doba

  Po – Pá:
  So:

  8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
  8:00 – 12:00 

  Kde se nacházíte Chtěl bych natřít staré železné zábradlí na balkóně. Aktuální barva je černá a odlupuje se, a na některých místech zábradlí je také rez. Chtěl bych se zeptat, jak zábradlí připravit pro natírání, a který systém použít, aby zábradlí zůstalo pěkné a dlouhodobě chráněné. Také by mne zajímalo, zda nabízíte i ekologicky šetrné barvy.

  Copyright © 2021 NEO Trading s.r.o.

  tags