děláme svět barevnější...
logo-král-barev
děláme svět barevnější...
logo-král-barev
děláme svět barevnější...
logo-král-barev
Interiérová řešení od Krále barev
logo-král-barev
Interiérová řešení od Krále barev
logo-král-barev
Slider

Řešení a produkty pro interiérové barvy na stěnu

Interiérové barvy​ na stěny

Interiérové barvy na stěny jsou určeny pro dekoraci a ochranu vnitřních povrchů stěn a stropů. V našem sortimentu najdete interiérové barvy pro speciální použití, barvy pro namáhané povrchy, barvy proti plísním, termo-barvy, barvy čistící vzduch, anti-nikotinové a další.

Výmalba interiéru

Pro úspěšný finální vzhled je zapotřebí si nejprve zodpovědět několik otázek:

Jaký provoz je v místnosti, kterou budeme malovat?

Jaké stěny budeme natírat?

Jak má konečný nátěr vypadat? 

K  výbornému výsledku přispěje dodržení technologických pauz mezi jednotlivými vrstvami s použitím penetrace.

Penetrace nám především slouží jako kontaktní můstek mezi starým a novým nátěrem a také jako prostředek ke zpevnění podkladu a jeho nasákavosti. Správně penetrovaný povrch šetří Vaši kapsu, protože snižuje spotřebu barvy!

Čím vymalovat stěny

 

Dle vlastností podkladu a účelu výmalby Vám doporučíme vhodnou barvu ze skupin akrylátových, sanačních, vinylových, silikonových, silikátových, protiplísňových, anti-nikotinových a dalších speciálních.

Oblast použití

 • Předváděcí prostory a prodejny
 • Nemocnice
 • Skladovací a průmyslové prostory

 

Proč zvolit interiérové barvy od nás ?

Pomůžeme vám sladit Váše barevné řešení od A po Z tak, že barvy budou ladit s vaším interérem.

Barvy do vašeho interiéru, zeď nebo stěnu mícháme za pár minut a to do  více než 20 000 barevných odstínů

Interiérové barvy mícháme dle všech světových vzorkovnic jako např. Helios, Caparol, NCS, RAL, Dulux, Primalex, JUB, Baumit, Weber, BASF, DÜFA, Keim, Pantone, STO, Tikkurilla a spousta dalších.

Fantazie bez hranic – disponujeme 2 míchacími zařízeními plně řízené počítačem. Proto je pokaždé Vámi zvolený odstín totožný, i když se jej rozhodnete znovu míchat o několik let později.

U našich barev můžete aplikaci provádět ve více jak v 12 vrstvách, aniž byste museli povrch znovu škrábat. Jedná se o tenkovrstvou technologii.

Druhy interiérových barev

 • Barvy s funkcí čištění vzduchu
 • Jednovrstvé barvy
 • Sanační barvy na vlhké prostory
 • Speciální barvy po vytopení bytu či požáru

Barvy s funkcí čištění vzduchu

SPEKTRA Active Air je vysoce kvalitní a technologicky pokročilá interiérová barva a díky své speciální funkci čištění vzduchu představuje velmi důležitou inovaci na trhu.

 

Odbouráváním formaldehydu, který je pro zdraví extrémně škodlivý, tato barva významně přispívá k lepší kvalitě života v místnosti.

 

Díky své výjimečné technologii čištění vzduchu je SPEKTRA Active Air obzvláště vhodná k natírání stěn v dětských pokojích, školkách, školách, zdravotnických zařízeních, domovech důchodců a dalších prostorách, kde lidé tráví více času.

Barvy na zatížené povrchy

Velmi exponované povrchy, stěny komerčních prostor, chodeb, schodišť a obytných místností jsou více zatíženy, a proto se rychle zašpiní.

 

Vrstva barvy na tomto povrchu musí být proto ještě odolnější, nejlépe omyvatelná nebo alespoň odolná vůči mokrému čištění běžnými čisticími rostředky.

Vnitřní barvy na stěny

Pokud se vám líbí krása jednobarevných povrchů v bílé barvě nebo jemných pastelových odstínech, můžete si svá přání splnit pomocí výrobků ze segmentu bílých barev na stěny.

 

Výrobky na povrchy vnitřních stěn, které patří do této skupiny, jsou vodou ředitelné a odpovídají nejnovějším kvalitativním a ekologickým standardům v oblasti vnitřních barev na stěny.

Barvy pro zvláštní účel

Na povrchy stěn vystavené vlhkosti a růstu mikroorganismů, kde se objevují těžko dstranitelné skvrny, které nelze překrýt disperzními barvami, jsou vhodné barvy se specifickými vlastnostmi, které kvalitně ochrání povrch stěn.

 

Tyto výrobky jsou vyrobeny na vodní bázi nebo na bázi nearomatizovaných, zdravotně a ekologicky šetrných pojiv, dobře kryjí, jsou vysoce omyvatelné a velmi rychle zasychají.

Magnetická barva

Malířský nátěr pro vytvoření povrchu, na který je možné připevňovat magnety.

 

Magnetické nátěry jsou skvělým doplňkem i do chodeb a dětských pokojů. Kromě toho, že slouží jako dekorace, dodávají povrchům také funkčnost, která vždy přijde vhod.

Cena interiérové barvy

Cenu barvy určují Vaše požadavky na výsledný efekt výmalby stěny. Na základě toho Vám pomůžeme vybrat ten nejvhodnější systém „cena / výkon“.

 

Obraťte se na Krále barev a zjistěte, jaká bude cena Vaší barvy.

Značky interiérových barev, které seženete u Krále barev Kladno

 • Helios
 • Spektra
 • Premium
 • Plus
 • Rembrandtin
 • Caparol
 • Indeko Plus
 • Malerit
 • Extra
 • Samtex
 • Roko
 • Keim Farben
 • Dulux

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

vrstvou impregnace – pokud jsou stávající nátěry omyvatelné, nebo mají špatné absorpční vlastnosti.

Naneste 2 vrstvy vysoce krycí bílé barvy, nebo si nechte namíchat jeden z tisíců barevných odstínů, které jsou Krále barev k dispozici.

Tipy a triky

[wpseo_breadcrumb] Terasa, zahradní a interiérový nábytek: jak impregnovat dřevěné povrchy olejem krok za krokem Příprava povrchuKvalitní rovnoměrné zbroušení dřevěného povrchu má klíčový význam pro dosažení konečné hladkosti a tím i uspokojivého konečného vzhledu prvku ošetřovaného olejem.Nerovnoměrné zbroušení způsobuje nerovnoměrné vsakování…

[wpseo_breadcrumb] Jak si doma vyrobit magnetickou stěnu? Měníte rádi a často obrázky, fotografie a jiné nástěnné dekorace? Jste zasypáni hromadami poznámek, lepíků a různých papírků? Nebo třeba jenom chcete objevovat nekonečné možnosti her na zdi s vašimi ratolestmi? Magnetický povrch vám…

[wpseo_breadcrumb] Pastelové barvy doma evokují jaro Dlouho panoval rozšířený názor, že pastelové barvy patří jenom do dětského pokoje. Naštěstí se tento způsob přemýšlení změnil. Pastelové barvy vtrhly do současných moderních interiérů, kde nabízejí širokou škálu možností.  Pastelové barvy nepatří do…

[wpseo_breadcrumb] Jarní projekt - renovace venkovního kovového plotu Projděte se po téměř jakékoli ulici a na některé zahradě určitě uvidíte kovový plot, případně venkovní schodiště nebo balkón. Zároveň si všimnete, že mnoho plotů nebylo zrenovovaných a jsou nedostatečně, případně vůbec…

[wpseo_breadcrumb] Jednoduchý způsob, jak vytvořit nádherný dětský pokoj K vytvoření kouzelného dětského pokojíku před příchodem nového člena rodiny toho moc nepotřebujete. Místo natírání celých stěn jasnými barevnými odstíny většinou k dosažení výjimečného efektu postačí troška kreativity. Při renovaci pokoje u kamarádů,…

[wpseo_breadcrumb] Milostný trojúhelník Když jsem chtěla v koutku svého domova trošku okořenit část bílé stěny trojúhelníkem, neměla jsem na mysli zrovna trojúhelník milostný. Myslela jsem na můj oblíbený geometrický tvar – trojúhelník. U trojúhelníku, coby symbolu, je také důležité, jakým…

[wpseo_breadcrumb] Jak obnovit houpací křeslo - nebo může být i ještě pěknější ... Zatímco jsem přemýšlela do jakého dalšího projektu bych se pustila, zavolala mi kamarádka Tanja. Její nápad byl opravdu zajímavý. Chtěla dát synovci originální dárek na narozeniny –…

[wpseo_breadcrumb] Bylinková zahrádka trochu jinak Nedostatek prostoru neznamená, že si doma nemůžete vytvořit malou bylinkovou zahrádku. Sama mezi vášnivé zahrádkáře nepatřím, ale když jsem před několika dny na internetu narazila na zajímavé řešení, jak z dřevěné palety vytvořit domov pro…

[wpseo_breadcrumb] Šedivý dětský pokoj? Ano či ne? Vaší první odpovědí bude pravděpodobně ne, protože dětské pokoje mají hýřit všemožnými barvami – kromě šedé a černé. Jasně barevné zdi v kombinaci s dětským nábytkem, hračkami, povlečením a koberci, však mohou vyvolat…

[wpseo_breadcrumb] Prevence a odstraňování plísně na stěnách Častým problémem ve starších domech, vlhkých prostorách, nedostatečně odvětrávaných bytech a občas i na jiných místech, bývá výskyt plísně na stěnách. Plíseň navíc má tendenci rozšiřovat se na další povrchy, jako je dřevo, spáry…

Často kladené otázky

[wpseo_breadcrumb] Proč by dřevo mělo být ošetřeno a jak to správně udělat? Dřevo je živý organismus a zůstává jím i poté, co ho využijeme ke svým potřebám. Různé typy dřeva se při vystavení vlhkosti a změnám teplot v menší či…

Celý článek si rozbalíte kliknutím na jeho nadpis.