Jak si doma vyrobit magnetickou stěnu?

Jak si doma vyrobit magnetickou stěnu?

Měníte rádi a často obrázky, fotografie a jiné nástěnné dekorace? Jste zasypáni hromadami poznámek, lepíků a různých papírků? Nebo třeba jenom chcete objevovat nekonečné možnosti her na zdi s vašimi ratolestmi? Magnetický povrch vám dozajista nabízí možnost dát doma volný průchod kreativitě i dlouho poté, co svůj domov zrenovujete. Ale nedělejte si starosti, není nutné se omezovat jen na obří magnetické tabule. Jelikož speciální interiérová barva s magnetickým efektem  se vaší stěně může skvěle přizpůsobit velikostí, tvarem i barvou.

Interiérová barva s magnetickým efektem nabízí kreativní řešení pro design a dekoraci stěn s velkou dávkou funkčnosti. Obsahuje speciální feromagnetickou látku, díky které můžete snadno připevňovat a měnit obrázky, fotografie, plakáty a poznámky přímo na stěně, aniž byste zničili její povrch. Jelikož je vyrobena z materiálu s magnetickými vlastnostmi, který barvě dává její charakteristickou šedou barvu, dá se použít i jako základní nátěr, který se dá přetřít svrchním dekorativním nátěrem ve vámi preferovaném odstínu, aniž by došlo ke ztrátě magnetického efektu. Magnetický povrch proto neznamená, že vaše stěna musí nutně být tmavě šedá – barva se dá upravit tak, aby plně vyhovovala vašim vlastním potřebám a stylu. 

Jak na to?

Než začnete natírat, odstraňte prach, volné částečky a další nečistoty ze zdi a zahlaďte všechny viditelné praskliny a poškozená místa tmelem. Povrch by měl být před začátkem natírání zcela suchý a připravený. Magnetická barva, kterou nabízíme, je připravena k přímému použití a není nutné ji ředit. Stačí jen barvu důkladně promíchat, abyste zabránili usazování pigmentu či jiných složek, a můžete začít. Barvu nanášejte válečkem z mikrovlákna nebo štětcem, a pokud chcete dosáhnout perfektně hladkého magnetického povrchu, je vhodné ji nanést pomocí stěrky z nerezové oceli. 
Doporučujeme nanést několik vrstev, alespoň 3 nebo 4, zejména pokud toužíte po silném magnetickém efektu nebo když plánujete použít i vrchní nátěr v preferovaném odstínu. Jeden kilogram barvy vystačí zhruba na 3 vrstvy nátěru na povrchu 1,5 m2. Barva je dostatečně suchá k nanesení další vrstvy po 4 až 5 hodinách, v závislosti na teplotě vzduchu a vlhkosti v místnosti. Doba zasychání se při nižších teplotách a vyšší vlhkosti vzduchu prodlužuje. Zatímco jednotlivé vrstvy zasychají, ochraňte své nářadí před zaschnutím nějakou PVC fólií nebo plastovým sáčkem, což vám později ušetří práci s čištěním.
 
Díky hladkému povrchu budou magnety na stěně lépe a pevněji držet. Až nanesete poslední vrstvu magnetického nátěru pomocí válečku nebo štětce, vyhlaďte ještě vlhký povrch nerezovou stěrkou a po zaschnutí jej jemně zbruste. Před nanesením poslední vrstvy ve vámi preferovaném odstínu doporučujeme nanést ještě tenkou vrstvu vyrovnávací hmoty, kterou vám nabídneme.

Doporučujeme vám, abyste si magnetickou sílu i otestovali. Magnety, které chcete použít, musí být dostatečně silné na to, aby jeden magnet udržel alespoň 5 listů běžného kancelářského papíru. Pokud se to nepodaří, je magnet příliš slabý a měli byste si buď pořídit jiný typ magnetu: výborně drží magnety neodymové, které mají poniklovaný povrch, prodávají se v různých velikostech a tvarech s různou magnetickou silou.
Dalším řešením je přidat ještě jednu vrstvu magnetické barvy, abyste zajistili dostatečnou přilnavost i po nanesení vrchního nátěru.
Nejlepší způsob, jak nanést vrchní nátěr, je pomocí nového válečku nebo štětce, protože je velmi těžké z nářadí zcela odstranit zbytky magnetické barvy, a pokud byste je znovu použili, nejspíš by ve vrchním nátěru zanechávaly skvrny. Při výběru vrchního nátěru byste se měli vyhnout barvám, které nejsou odolné vůči mechanickému poškození, protože by je magnety mohly poškodit a zanechávat černé skvrny. Vhodnou barvu, která bude odolná vůči mokrému čištění a oděru, vám rádi doporučíme a namícháme v požadovaném odstínu.

Magnetická stěna, která se hodí do každé domácnosti

Magnetická stěna vám umožní dát doma průchod své kreativitě, a to i dlouho poté, co přeměnu bytu dokončíte. Život je plný změn, tak proč by vaše stěny měly být stále stejné?

Světle modrá je klasická barva, která je považovaná za bezpečnou a jasnou volbu do obýváků i kuchyní. Doplňuje různé styly interiérového designu a přizpůsobí se stejně dobře modernímu stylu s nádechem 20. let 20. století jako rustikálnějšímu stylu. Je to vynikající volba do kuchyně s bílými nebo barevnými doplňky, které dodají místnosti živou atmosféru.

Tipy a triky

Často kladené otázky