Jarní paleta barev

Jarní paleta barev

Rok 2021 byl rokem renovací a vylepšování prostoru, ve kterém žijeme. Většina z nás trávila nečekaně dlouhý čas doma a investovala svůj čas a energii do alespoň jednoho projektu na vylepšení svého domova. Aktuální trend a touha po renovaci prostor, kde i nadále trávíme spoustu času, pokračuje i letos na jaře. Díky správné kombinaci barev mu můžeme dodat stylový nádech.

Trendy u moderních interiérových barev se rychle mění, ke slovu se, co se týče celého prostoru i dekorativních prvků, dostávají nové kombinace a odstíny. Kontrastními odstíny tohoto jara jsou půlnoční modř a tlumená cedrová zeleň, které v kombinaci s pastelovými barvami vytvářejí hravé směsice interiérového designu. Pokud budete v používání těchto odstínů odvážní, bude váš interiér působit moderně i několik let po renovaci.

Tlumená cedrová zeleň je uklidňující, a tudíž ideální k dekoraci a vytvoření útulné, příjemné a krásné koupelny. Obzvláště dobře ladí se všemi odstíny bílé, elegantní pískové, pastelově žluté a teplé hnědé. Detaily v pastelových pískových odstínech jsou skvělé pro zdůraznění kombinace zelené a šedé, zelené a bílé či zelené a hnědé.

Příroda je tou nejlepší inspirací pro vytváření vyrovnaných a harmonických barevných schémat u interiérového designu. Obklopení přírodními barvami vám pomůže cítit se útulně a pohodlně. Naše jarní barevné schéma zelených, modrých a pastelových tónů je inspirováno léčivou aloe, hlubokým mořem a světlým dřevem – zelené odstíny a pastelové tóny přírodního dřeva vytvářejí v ložnici uklidňující, pohodovou a intimní atmosféru. Stěna natřená na zeleno se hodí pro všechny styly interiérového designu, od tradičnějších až po moderní a minimalistická řešení. Na rozdíl od obecného přesvědčení, je uklidňující zelená skutečně vhodná k použití v místnostech, které využíváme k odpočinku.

Klidné a zemité neutrální tóny v kombinaci s uklidňujícím zeleným odstínem nám nabízejí nový začátek, který letos všichni potřebujeme, a pomohou nám domov zbavit loňského stresu. Zelený odstín poskytuje tomuto prvku svěžest, kterou najdete v našem vzorníku barev HGMIX pod kódem G04-5. Díky svým obnovujícím a zklidňujícím vlastnostem vytváří dojem komfortu, stability a klidu a dodává tak prostoru příjemný, zajímavý a atraktivní vzhled. Je skvělým partnerem k jednobarevným pastelovým barvám a k bílým, černým a hnědým tónům. Tato kombinace evokuje bujnou vegetaci a velkolepou krajinu. Zelená je obzvláště elegantní spolu s dřevěným nábytkem ve světlejších tónech.

Tento odstín zelené je ideální na stěny; neutrální a pastelové odstíny se skvěle hodí na nábytek a dekorace, které zelená činí zářivějšími a dynamičtějšími. Samozřejmě je možné role stěn a dekorací a bytového textilu vyměnit. V tomto případě zvolte zelené povlečení a neutrální stěny v N01-2 a N02-2, nebo pastelové W06-4.

Půlnoční modř je nádherná, velice elegantní a skvělá do místností, které vyžadují elegantní a klidný dojem. Ozdobné polštářky, povlečení, čalouněný nábytek a záclony nebo koberce v pastelových barvách skvěle doplní a zdůrazní tuto eleganci. Tato kombinace zaručuje pohodovou, klidnou a elegantní atmosféru v místnosti.  Přírodní světlé odstíny dřevěného nábytku spolu s tmavě modrou stěnou působí jako nádherné pozadí, které do místnosti vnáší teplo a vytváří mezi obytnými prostory harmonii.

Zvolená modrá B12-7 je hluboká a velkolepá, tajemná a inspirativní.  Představuje jeden z letošních moderních barevných trendů. Tmavě modrou lze kombinovat s pastelovými barvami v odstínu mlhy, bílé, šedé a černé, pro vytvoření velmi klidného a zajímavého barevného schématu. Modravé tóny jsou krásné a univerzální – dodávají prostoru dojem lehkosti, uklidňujícího chládku a hloubky, čímž vytvářejí elegantní a útulný interiér. 

Oproti obecnému přesvědčení je tmavě modrá vhodná i k natření stěny v dětském pokoji.  Máme ve zvyku sahat po stereotypních barvách, jako jsou světle modrá, růžová a žlutá. Tmavě modrá stěna zkombinovaná se světlými doplňky dodá místnosti na osobitosti, aniž by přitom ztratila svůj mladistvý a hravý vzhled. Pokud chceme dětský pokoj udělat neutrálnějším, zvolíme pro barvu stěny neutrální odstín N02-2.

Tipy a triky

Často kladené otázky