Jednoduchý způsob, jak vytvořit nádherný dětský pokoj

K vytvoření kouzelného dětského pokojíku před příchodem nového člena rodiny toho moc nepotřebujete. Místo natírání celých stěn jasnými barevnými odstíny většinou k dosažení výjimečného efektu postačí troška kreativity. Při renovaci pokoje u kamarádů, kteří čekají dvojčata, byla stěna před nedávnem přetřena bílou barvou, takže jsem ji nemusela natírat znovu.

Potřebné náčiní:

  • ochranný povoskovaný papír k zakrytí podlahy
  • ochranná páska
  • dvě tužky a provázek
  • štětec vyrobený z přírodních vláken s měkkými a zkosenými štětinami (pro snadnější a přesnější nakreslení kruhů)
  • hadr

Dokonce i malé množství barvy stačilo k tomu, aby prostor získal nový charakter – veselejší a daleko hravější. Při kreslení kruhů jsem použila osvědčenou jednoduchou metodu – přivázala jsem k jedné tužce provázek, stanovila si průměr kruhu a na druhý konec provázku přivázala další tužku, s níž jsem pak na stěnu kreslila kruhy. Délku provázku jsem pak přizpůsobovala velikosti různých kruhů podle momentální inspirace.

Vezměte si k ruce pomocníka, abyste měli jistotu, že kruhy nakreslené tužkou budou opravdu kulaté. Když byly všechny kruhy na stěnách hotové, nastal čas vyřádit se s barvami. Nejprve jsem vybrala barvy na kruhy a precizně obkreslila obrys tužky štětcem, a teprve poté jsem vybarvila vnitřek kruhu.

Je těžké popsat barevné odstíny, které jsem vybrala, jelikož se jejich barva v průběhu dne mění v závislosti na měnícím se denním světle. Použila jsem Helios interiérovou barvu, Spektra Extra, která má vynikající kryvost, snadno se nanáší a je také ekologicky i spotřebitelsky nezávadná. A co je nejlepší, pokud se na stěně objeví skvrna, což se v dětských pokojích stává docela často, lze ji snadno setřít vlhkým hadříkem.

Pokoj je vybaven krásnou starou dřevěnou židlí a dekorativním nápisem vytvořeným Tessarol akrylátovým emailem. Email na vodní bázi je bez nepříjemného zápachu, rychle zasychá a je přímo určen k natírání předmětů, jako jsou dětské hračky.

Nově navržený dětský koutek teď působí daleko čistěji a není barevně přeplácaný, musíme totiž brát v úvahu fakt, že se brzy stane domovem oblíbených dětských  hraček, které do pokoje vnesou ještě více barev a budou růst společně s dětmi.

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

Tipy a triky

Často kladené otázky

    tags