Mám nové železné zábradlí a chtěl bych ho pozinkovat. Jaký je postup, pokud chci následně k ošetření použít vaše emaily? Kde mohu sehnat roztok amoniaku (směs vody, amoniaku a detergentu) a brusné plátno a jaký je postup broušení pomocí plátna? Musí být očištěné zábradlí před natíráním emailem pro pozinkovaný plech natřeno základní barvou?

Pozinkovaný povrch je velmi náročný materiál na natírání, jelikož s většinou nátěrů k němu má nedostatečnou přilnavost. Vhodným produktem pro pozinkovaný povrch z našeho prodejního programu Helios jeTESSAROL email na pozinkovaný plech.

Příprava podkladu je velmi důležitá. Pokud pozinkovaný povrch není poškozený, odstraňte všechny stopy koroze (bílá rez) směsí vody (10 l), roztoku amoniaku (0,5 l) a detergentu (jeden hrnek), a obruste povrch brusným rounem ze syntetických vláken. Broušení pomocí kovového kartáče nebo kovové brusné vlny se nedoporučuje, jelikož poškozuje ochrannou vrstvu zinku. Pomocí vody důkladně odstraňte brusný prach vzniklý broušením a povrch osušte.

Varování! U pozinkovaných povrchů je lehké zbroušení povrchu povinné.

Když máte podklad takto připravený, naneste 1-2 vrstvy TESSAROL emailu na pozinkovaný plech.

TESSAROL email na pozinkovaný plech zasychá už po jedné hodině, a následující vrstva může být nanesena v intervalu od 0.5-3 hod. do 48 hodin (štětcem). Nátěr lze nanášet štětcem, válečkem nebo stříkáním. Řeďte NITRO ředidlem, ale ne více než do 1%. Volit můžete z 8 barevných odstínů. 1 l TESSAROL emailu na pozinkovaný plech vám vystačí na 7 – 9 m2 povrchu při nánosu 1 vrstvy nátěru.

Pozinkované zábradlí můžete ošetřit také nátěrovým systémem (základní nátěr a vrchní nátěr). Naneste 1 vrstvu TESSAROL univerzální základní barvy UNI na vhodně připravený povrch. Je to základní nátěr, který vylepší přilnavost povrchu pro vrchní nátěr. Jakmile je povrch suchý, jemně ho obruste a po 3 – 4 hodinách naneste první nátěr TESSAROL emailu v požadovaném odstínu, přičemž další nátěr naneste druhý den. TESSAROL email vám poskytuje možnost volit ze 16 standardních odstínů a několika tisíců dalších odstínů, které jsou k dispozici na prodejnách v míchacím systémem HGMIX. Konečným výsledkem bude lesklý povrch.

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

Tipy a triky

Často kladené otázky

  Rychlý kontakt

  Otevírací doba

  Po – Pá:
  So:

  8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
  8:00 – 12:00 

  Kde se nacházíte Mám nové železné zábradlí a chtěl bych ho pozinkovat. Jaký je postup, pokud chci následně k ošetření použít vaše emaily? Kde mohu sehnat roztok amoniaku (směs vody, amoniaku a detergentu) a brusné plátno a jaký je postup broušení pomocí plátna? Musí být očištěné zábradlí před natíráním emailem pro pozinkovaný plech natřeno základní barvou?

  Copyright © 2021 NEO Trading s.r.o.

  tags