Chtěl bych přetřít fasádu našeho prefabrikovaného domu. Rád bych věděl, který z vašich produktů je nejvhodnější, když má fasáda nacházející se na stinné straně domu tendenci tmavnout, takže to vypadá, jako by byla napadená nějakou plísní.

Jelikož jste danou fasádu popsal velmi stručně, budeme předpokládat, že je Vaše fasáda vybavena tepelnou izolací a vrchní vrstvou nejčastěji používanou na podobných budovách před 10-15 lety. Před lety se Vámi popisované problémy začaly objevovat z důvodu přílišné absorpce vlhkosti, což pak může vést ke vzniku plísní. Plíseň a houby se nejčastěji objevují na severních a stinných stěnách budov. V zájmu nápravy tohoto povrchového problému je nutné nejprve plíseň a houby zničit, a teprve poté by fasáda měla být ošetřena vhodným nátěrem. Pokud je plíseň důsledkem nevhodného vrchního nátěru, měla by být ošetřující péče dlouhodobého rázu, pokud je však původ problému v samotné struktuře, vydrží ošetření pouze dočasně.

Systém ošetřující péče:

1. Povrch fasády, kde se nachází plíseň, musí být zcela pokryt pomocí biocidního prostředku. Použití biocidního prostředku není nutné po stranách a v místech, která nejsou napadena. Natřete povrch také zhruba 1,5 m od viditelně napadeného povrchu. Prostředek by měl být naředěn vodou v poměru 1:4. V případě silného napadení ho nařeďte méně, nebo použijte pouze koncentrovaný prostředek. Když je povrch suchý, odstraňte plíseň kartáčem. V případě silného napadení postup zopakujte. Prostředek plíseň opticky nezmění.

2. Když je povrch fasády ošetřen proti plísním, naimpregnujte ho 1 vrstvou impregnace.

 

Natírání betonového plotu je ošemetná práce, jelikož pouze zlomek betonových zdí má hydroizolaci, která by na betonové konstrukci zabránila vzniku kapilární vlhkosti. Následně popíšeme dva různé systémy ošetřující péče.

Příprava podkladu:

Zbruste povrch brusným papírem o hrubosti 80. Odstraňte prach a špatně přilnavé částečky. Zkontrolujte vlhkost v betonu, jejíž obsah nesmí přesahovat 3%. Natírání betonu bez hydroizolace: 1x silikonová impregnace 2 – 3x  silikonová fasádní barva Natírání betonu s tepelnou izolací: 1x hloubková impregnace 2 – 3x barva na beton Voda je největším nepřítelem všech nátěrů, proto vodorovné povrchy musí být nakloněny tak, aby z nich voda mohla stékat a zamezilo se jejímu hromadění. Natřený beton musí být obnovován velmi často. Částečná obnova by měla být prováděna každý rok, zatímco komplexní obnova závisí na stavu betonu, vlhkosti a dalších faktorech.

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

Tipy a triky

Často kladené otázky

  Rychlý kontakt

  Otevírací doba

  Po – Pá:
  So:

  8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
  8:00 – 12:00 

  Kde se nacházíte Chtěl bych přetřít fasádu našeho prefabrikovaného domu. Rád bych věděl, který z vašich produktů je nejvhodnější, když má fasáda nacházející se na stinné straně domu tendenci tmavnout, takže to vypadá, jako by byla napadená nějakou plísní.

  Copyright © 2021 NEO Trading s.r.o.

  tags