Kolem zahrady mám železný plot, který jsem nenatíral asi 20 let. Mám v plánu ho letos přetřít. Je vhodné použít TESSAROL Direct nebo doporučujete něco jiného?

Jelikož jste neuvedl, v jakém stavu se plot nachází a jakého finálního vzhledu byste chtěl dosáhnout, popíšeme několik způsobů.

Povrch musí být připravený, což znamená, že musíte pomocí obroušení odstranit rez a špatně přilnavé části k povrchu plotu. Mastnotu a další nečistoty očistěte NITRO ředidlem.

Pokud odstraňujete rez pomocí chemických čistidel na bázi fosforu, musíte povrch důkladně opláchnout vodou, osušit a teprve poté začít nanášet barvu.

1. způsob:
Pokud již rez výrazně poničila povrch, doporučujeme nátěr pomocí základních barev TESSAROL a vrchních nátěrů. Jako první nátěr naneste TESSAROL základní barvu na železo, která bude působit jako antikorozní prostředek. Doporučujeme provést 1-2 nátěry, doba zasychání každé vrstvy je 24 hodin. Jako první nátěr můžete také použít ekologicky šetrnou TESSAROL akrylátovou základní barvu na železo, která má kratší dobu zasychání. Následující vrstvu lze nanést nejdříve po 6-8 hodinách.
Vyschlou a lehce obroušenou základní barvu natřete dvěma nátěry TESSAROL emailu ve zvoleném odstínu nebo TESSAROL email professional. Další samostatné vrstvy nátěru byste měli nanášet po uplynutí jednoho dne.

Ekologicky šetrnější TESSAROL akrylátový email na vodní bázi je také vhodný. Jednotlivé vrstvy lze nanést nejdříve po 8-10 hodinách. Při používání nátěrů na vodní bázi hrají důležitou roli též pracovní podmínky; teplota vzduchu, nátěru a povrchu musí být alespoň 8 °C. Vlhkost vzduchu musí být nižší než 80%. Nátěry na vodní bázi lze nanášet pomocí štětce vyrobeného ze syntetických vláken, nebo pomocí válečku z mikrovlákna.

TESSAROL email se vyrábí v 16 standardních odstínech, zatímco TESSAROL akrylátový email v 11 odstínech. Několik tisíc dalších odstínů je Vám k dispozici na prodejnách v míchacím systému HGMIX.

2. způsob:
Pokud je rez na plotě pouze na určitých místech, doporučujeme pro rychlou obnovu železných povrchů použít TESSAROL Direct, protože slouží zároveň jako základní i jako dekorativní nátěr. Email TESSAROL Direct poskytuje lesklý konečný vzhled a zároveň chrání kov proti korozi. Lze ho použít bez základního nátěru, a nanášet jej přímo na suchý a obroušený povrch, který jste předtím očistili od hrubých částeček rzi. Naneste TESSAROL Direct na vhodně připravený povrch ve 2 nebo 3 vrstvách. Další samostatné vrstvy nátěru byste měli nanášet po uplynutí jednoho dne.

TESSAROL Direct vám poskytuje možnost volit ze 6 standardních odstínů a další stovky odstínů, které jsou k dispozici na prodejnách s míchacím systémem HGMIX.

3. způsob:
Pokud chcete, aby Váš plot působil vzhledem starého tepaného železa, doporučujeme použít TESSAROL Antik. Doporučujeme nanést na vhodně připravený povrch 1 nebo 2 vrstvy TESSAROL základní barvy na železo a poté 2 vrstvy TESSAROL Antik. Další samostatné vrstvy nátěru byste měli nanášet po uplynutí jednoho dne.

TESSAROL Antik Vám dává možnost volit ze dvou standardních odstínů, a 18 dalších odstínů namíchaných naším míchacím systémem HGMIX.

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

Tipy a triky

Často kladené otázky

  Rychlý kontakt

  Otevírací doba

  Po – Pá:
  So:

  8:00 – 12:00, 13:00 – 17:00
  8:00 – 12:00 

  Kde se nacházíte Kolem zahrady mám železný plot, který jsem nenatíral asi 20 let. Mám v plánu ho letos přetřít. Je vhodné použít TESSAROL Direct nebo doporučujete něco jiného?

  Copyright © 2021 NEO Trading s.r.o.

  tags