Šedivý dětský pokoj? Ano či ne?

Vaší první odpovědí bude pravděpodobně ne, protože dětské pokoje mají hýřit všemožnými barvami – kromě šedé a černé. Jasně barevné zdi v kombinaci s dětským nábytkem, hračkami, povlečením a koberci, však mohou vyvolat spíše chaotický efekt a následně tím daný prostor opticky zmenšit.

Ale nedělejte si starosti. Dítě se naučí rozeznávat barvy i bez toho, aby bylo obklopeno stěnami v barvách duhy. Dětský pokoj se rychle zaplní barvami, což nám umožní volit pro stěny klidnější odstíny – nebo dokonce i jedinou barvu pro všechny stěny v pokoji. Kromě bílé jsem pro tento projekt vybrala také – šedou!

Stěna v dětském pokoji před renovací

Inspiroval mne dětský hrneček s motivem černého obláčku. V hlavě jsem si kreslila velký oblak přes půlku stěny. Má kamarádka, matka rok a půl starého prcka jela k moři a svěřila mi klíče od svého bytu. „Můžeš tady provádět cokoli, jen to nepřeháněj s příliš mnoha barvami,“ upozornila mě. Hm, jako kdyby uměla číst mé myšlenky…

Pro obláček v dětském pokoji jsem zvolila interiérovou barvu SPEKTRA Extra v odstínu G164 ze vzorníku barev Monicolor Nova. Nejprve bylo nutné stěnu osvěžit vrstvou bílého nátěru. Zvolila jsem SPEKTRA Extra, jelikož je kromě matného efektu také odolná na mokré čištění – což je do dětského pokoje ideální. Když vrstva bílé barvy vyschla, načrtla jsem si šedou křídou křivky velkého, nadýchaného obláčku.

Křídu jsem zvolila proto, že se dá snadno smazat. Potom jsem použila zkosený štětec, abych namalovala obrysy obláčku. Tento typ štětce je ideální i pro kreslení velmi přesných linií. A potom už mi zbývalo jen vymalovat obsah obláčku. Štětec jsem nahradila středně velkým válečkem. Ani tentokrát jsem žádného malíře-natěrače nepotřebovala! Jsem docela zběhlá v práci s válečkem, ale stejně se mi vždycky povede ušpinit oblečení pár kapkami barvy – ale pokud si pospíšíte, dá se barva smýt vodou.

Ani jsem se nenadála a pokoj zdobí obláček. Světle šedou lze vždy kombinovat s pastelovými barvami. V pokoji bude brzy hromada pestrobarevných předmětů, takže šedá barva v kombinaci s černými detaily bude působit uklidňujícím dojmem.

Stěna v dětském pokoji po renovaci

Odstranila jsem z pokoje předměty, které malý klučina nebude potřebovat a trošku jsem přeskládala nábytek, aby byl prostor vzdušnější. Na šedý obláček jsem přidala slova „Sladké sny“ a připevnila dva háčky na zavěšování fotografií. Zmrzlina na nočním stolku v noci slouží jako lampička. Všechny ostatní doplňky jsou také v odstínech šedé, bílé a černé.

Pokoj je jednoduchý a klidný, ale zachovává si dětskou hravost, což bude v příštích několika dnech ještě zřetelnější. Takže, šedivý dětský pokoj? ANO!

Rádi Vám poradíme a poskytneme další informace o našich řešeních.

Tipy a triky

Často kladené otázky

    tags