Ekonomika tepelného čerpadla

  • Vzhledem k tomu, že tepelné čerpadlo ohřívá i teplou užitkovou vodu a je schopné vytápět bazén, je návratnost investice velmi rychlá !!!
  • Pro příklad uvádíme malou ukázku porovnání provozních nákladů

Provozní náklady

Investiční náklady

  • V tabulce jsou uvedeny přibližné investiční náklady na pořízení tepelného čerpadla s plošným kolektorem a porovnání s investičními náklady na pořízení kondenzačního plynového kotle (pro zvětšení tabulky klikněte na obrázek vpravo).

 

 

Provozní náklady

  • V tabulce jsou uvedeny celkové provozní náklady domu vytápěného tepelným čerpadlem a kondenzačním plynovým kotlem (pro zvětšení tabulky klikněte na obrázek vpravo).

 

 

Návratnost investice do tepelného čerpadla

  • Za tepelné čerpadlo, podle výše uvedeného příkladu, zaplatíte o 135 000 Kč vč. DPH více než za plynové vytápění. Když si tuto investici do tepelného čerpadla porovnáte s dosaženou roční úsporou provozních nákladů 31 tisíc korun, jednoduchým výpočtem vyjde návratnost na 4,3 roku. Pokud budou ceny energií růst, bude narůstat i dosažená úspora a reálná návratnost se výrazně zkrátí !
  • Když si uložíte 135 000 Kč do banky, získáte na úrocích přibližně 3 400 Kč, které budete muset ještě zdanit. Když tyto peníze investujete do tepelného čerpadla, získáte 31 000 korun čistého výnosu, což je skoro 23 %. Dlouhodobý růst energií jednoznačně hovoří pro volbu tepelného čerpadla.
  • Certifikace NEO Trading

    Pokud máte zájem o kalkulaci podrobného porovnání provozních nákladů na míru přesně pro Váš dům, rádi ho pro Vás zdarma zpracujeme a  zároveň spočítáme výši ceny realizace vytápění tepelným čerpadlem.

 

Permanent link to this article: https://www.kralbarev.cz/tepelna-cerpadla/ekonomika-tepelneho-cerpadla/