Vaše dotazy

Natírání betonového plotu je ošemetná práce, jelikož pouze zlomek betonových zdí má hydroizolaci, která by na betonové konstrukci zabránila vzniku kapilární vlhkosti.

Následně popíšeme dva různé systémy ošetřující péče.

Příprava podkladu:

Zbruste povrch brusným papírem o hrubosti 80. Odstraňte prach a špatně přilnavé částečky. Zkontrolujte vlhkost v betonu, jejíž obsah nesmí přesahovat 3%.

Natírání betonu bez hydroizolace:
1x SPEKTRA silikonová impregnace
2 – 3x SPEKTRA silikonová fasádní barva

Natírání betonu s tepelnou izolací:
1x SPEKTRA hloubková impregnace
2 – 3x SPEKTRA barva na beton

Voda je největším nepřítelem všech nátěrů, proto vodorovné povrchy musí být nakloněny tak, aby z nich voda mohla stékat a zamezilo se jejímu hromadění.
Natřený beton musí být obnovován velmi často. Částečná obnova by měla být prováděna každý rok, zatímco komplexní obnova závisí na stavu betonu, vlhkosti a dalších faktorech.

Dobrým řešením pro Vaši koupelnu, které by nevyžadovalo větší zásah do stěn, je těžké najít, jelikož vznik plísně závisí na kondenzaci vlhkosti na povrchu stěny. Pokud máte v plánu ji jenom vymalovat, doporučujeme následující postup:

Natřete plíseň pomocí SPEKTRA biocidní prostředek SANITOL. SANITOL ničí plísně pouze ve vlhkém stavu. Jakmile zaschne, už dále nepůsobí. Tento prostředek nemění plísně vizuálně, takže po jeho zaschnutí musíte povrch ještě obrousit, abyste odstranili zničenou plíseň, která bude na povrchu stále viditelná.

Při broušení doporučujeme důkladně odstranit starý nátěr z vápna, jelikož ve většině případů představuje dělící vrstvu mezi novými nátěry.

Když je povrch očištěný, impregnujte ho pomocí SPEKTRA impregnace akrylátová, naředěné vodou podle pokynů uvedených na obalu.

Natřete povrch jednou z interiérových barev SPEKTRA, kam přidáte SPEKTRA ochrana proti plísním ZP.

Pokud si přejete dlouhodobé řešení, budete muset do objektu nejprve zabudovat termoizolaci a do koupelny funkční ventilaci, a poté se držet výše popsaného postupu.

Dávejte, prosím, pozor také na následující: SPEKTRA biocidní prostředek SANITOL nepřidávejte do barvy, ale použijte ho samostatně.

Více informací o uvedených produktech získáte na našich webových stránkách a v technických informacích.

Rychlý kontakt
Mobil: +420 777 291 588
Prodejna: +420 773 522 228

Email: kladno@kralbarev.cz

Otevírací doba
Po – Pá 8 00 – 17 00 hod
So 8 00 – 12 00 hod