Nová barva – nový a lepší pocit!

Nová barva – nový a lepší pocit!

Vzpomínáte si, kolikrát jste úplně přemalovali místnosti ve vašem domě nebo bytě? Pokud ne, pak to asi už párkrát bylo.

Barvy, které nás obklopují, mají často vliv na náš pocit pohody, a proto je třeba je obzvláště důkladně vybírat zejména v místnostech, kde trávíme většinu svého času. Přestože jsou dnešní nátěry velmi kvalitní, každý ví, co všechno se může na stěně objevit – hlavně, když se do práce pustí děti. I tentokrát mě poprosila kamarádka o pomoc – její fialové stěny v obýváku kombinované s vybledlou žlutou barvou už přímo volaly po renovaci. A navíc tam zanechaly svou nesmazatelnou stopu i její děti.

Přáním mladé rodiny, která v tomto bytě žije, bylo oživit ho v nějakém světlém odstínu. Nejprve ho chtěli natřít celý na bílo, ale přesvědčila jsem je, že je byt dostatečně světlý, a že v záplavě bílé barvy zvládne i kapku hnědé. A podařilo se mi to! S pomocí barev Helios je možné cokoli!

Největší výzvou bylo překrýt těžkou tmavě fialovou barvu. Když se nám to povedlo, prostory byly okamžitě „světlejší“ a také příjemnější. Tentokrát se jednalo o docela rozsáhlou plochu, proto jsem váleček svěřila do mužských rukou. Když mistři dokončili poslední detaily své práce a barva zaschla, vstoupila jsem na scénu já. Věnovaly jsme se s kamarádkou hlavně jídelnímu koutu, který pro její rodinu představuje srdce domova. Rozhodly jsme se mu dát zvláštní význam pomocí fotografií s rodinou a přáteli.

Mými rekvizitami byly bílé, černé a zelené rámečky různých velikostí. Ty zároveň ladily s kachličkami v kuchyni.  Pro připevnění na zeď jsem potřebovala kladivo, hřebíky a foťák.

TIP: Připevňování rámečků na zeď může představovat dost velkou výzvu. Nejdřív jsem si v hlavě načrtla tvar, který jsem chtěla na stěně zhruba vytvořit. Potom jsem rámečky položila na podlahu, kde jsem uspořádala různé velikosti a barvy rámečků podle svých představ. Když jsem na podlaze měla rozvržení rámečků hotové, vyfotila jsem to, a vytvořila totéž na stěně.

Jelikož má přítelkyně zbožňuje v bytě zeleň, přidaly jsme pak ještě do jídelního koutu závěsný květinový košík.

Rodina byla z nového jídelního koutu nadšená a byli rádi, že nechali volbu barvy na mně. Tím magickým odstínem, který jsem podle vzorníku barev Helios SPEKTRA Terra zvolila, byl T 132 H.

Použité malířské barvy značky Helios SPEKTRA jsou k dispozici ve vybraných prodejnách barev a stavebnin. Nová a vylepšená receptura interiérových barev SPEKTRA Classic Plus nabízí výrazně matný vzhled barevného filmu, výběr z více než 5000 odstínů v míchacím systému HGMIX, a snadněji se míchá s vodou a barevnými pigmenty.

Tipy a triky

Často kladené otázky