Milostný trojúhelník

Milostný trojúhelník

Když jsem chtěla v koutku svého domova trošku okořenit část bílé stěny trojúhelníkem, neměla jsem na mysli zrovna trojúhelník milostný. Myslela jsem na můj oblíbený geometrický tvar – trojúhelník. U trojúhelníku, coby symbolu, je také důležité, jakým směrem ukazuje. Ale to pro mne tentokrát nebylo důležité – přitahoval mne pouze jako dekorace na stěně.

Jak nejsnadněji a nejrychleji se dají na stěnu kreslit trojúhelníky? Takhle!

Jako základ jsem zvolila vysoce krycí nátěr Helios PREMIUM. Použila jsem tři světlejší odstíny mých oblíbených barev: lososové, šedé a mátové. Vybrala jsem si je ze vzorníku barev Helios. Je dobré mít na zřeteli, že odstín barevných vzorků je vždy světlejší, než skutečný, suchý nátěr na stěně.

Milostný trojúhelník (3)

Použila jsem nejužší maskovací pásku a vytvořila na stěně pavučinu trojúhelníků. Skvělou věcí na tom je, že pro tohle nepotřebujete disponovat žádnými matematickými znalostmi – můžete se nechat vést jen svou představivostí. Jen je nutné, aby linie byly rovné.

Milostný trojúhelník (4)

Pro nanášení barvy jsem zvolila nejmenší váleček, jelikož i samotné trojúhelníky jsou malé. Když natíráte hladké povrchy, postačí jen jedna vrstva barvy. Když barva vyschla, odstranila jsem ochrannou pásku. Pokud se náhodou dostane troška barvy na bílý podklad, dá se to jednoduše opravit pomocí malého štětečku a trošky bílé barvy.

Milostný trojúhelník (5)

Trojúhelníky se vyvedly a dodaly stěně nový zajímavý ráz, který si může udělat každý. Jelikož se jedná o drobný detail v kombinaci jemných barevných odstínů, je takový „módní doplněk“ vhodný i do předsíně, obýváku, ložnice, nebo pracovny.

Milostný trojúhelník (1)

Zamilovali jste se také? Tuto malou přeměnu stihnete provést klidně během nějakého deštivého dne!

Milostný trojúhelník (2)

Tipy a triky

Často kladené otázky